עמוד הבית צור קשר פורום צ'י קונג טאי צ'י פעילויות אודות עמוד הבית צור קשר פורום צ'י קונג טאי צ'י פעילויות אודות

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ללמוד צ'י גונג וטאי צ'י

עם אילה

050-726-1555

QIGONG.AYALA @ GMAIL.COM

 

אני שמחה להציע שיעורים מגוונים המאפשרים להכיר ולתרגל את אמנויות הצ'י גונג והטאי צ'י, על מנת לתמוך באורח חיים בריא, מאוזן והרמוני. השיעורים כוללים: צ'י גונג מיוחד לבריאות נשים, צ'י גונג רפואי-רוחני וטאי צ'י.

לוח שיעורים 2012- ירושלים

ימי ראשון, 9:00-10:15, מרכז תרבות עמים, רח' עמק רפאים 12, מושבה גרמנית
ימי שני, 8:00-9:00, קיבוץ צובה
ימי שלישי, 8:30-10:00, מתנ"ס זיו, בית הכרם
ימי חמישי, 8:15-9:15, חצר מוזיאון הטבע, מושבה גרמנית
 

להלן פירוט והסבר על השיעורים השונים:

צ'י גונג לבריאות האישה

המטרה של סדרת הצ'י גונג לנשים היא טיפוח בריאות האישה, בתקופות השונות בחייה. תנועות הסדרה פותחו על ידי פרופ' ליו יה פיי, רופאה סינית ומנהלת המרכז לחקר הצ'י גונג בסין. התנועות מיועדות להזרמת אנרגיית החיים (הצ'י) באיברי הגוף הקשורים לפיזיולוגיה הנשית, לתפקודים ההורמונליים ולאיברים הנשיים באגן.

הצ'י גונג לנשים תורם לטיפוח הבריאות הכללית, לתפקוד האיברים הפנימיים באגן, להפחתת סימפטומים לא נוחים של זמן המחזור ותקופת האל-ווסת, לאיזון המערכת ההורמונלית, מערכת העיכול ומערכת המין. בנוסף, הצ'י גונג לנשים מתאים מאוד לנשים בהריון.

הצ'י גונג לנשים פועל גם על ניהול הרגשות ועיבודם. התרגילים מפתחים תפישה הרמונית וחיובית, מה שמשפר את תחושת האיזון ואת הביטחון העצמי ומאזן מצבים נפשיים. תנועות הסדרה הן פשוטות וכוללות בנוסף עיסויים עצמיים, מדיטציה ודמיון מודרך ומבוצעות בדגש על רכות ויופי.

הצ'י גונג לנשים מתאים לכל אישה, בכל גיל ובכל שלב בחיים. תרגול לאורך זמן יתרום לכל אחת להיות בעלת ידע שיאפשר לה להבין מה קורה בתוך גופה, לקבוע כמה בריא גופה, ולהבין אילו אפשרויות יש לה לשמור על בריאותה באופן טבעי.

 

צ'י גונג רפואי-רוחני

סדרות הצ'י גונג הרפואי-רוחני מבוססות על תכנית הלימוד בבית הספר "יצירה" ועל משנתו של מאסטר אמין (גונג מיאן) הו. בין הסדרות המבוצעות במהלך השנה:

•       סדרת "שמונת חלקי רקמת המשי": כל אחת מהתנועות בסדרה זו פותחת ומאזנת את זרימת האנרגיה במערכת שונה בגוף. ביצוע הסדרה כולה הוא טיפול לאיזון הגוף על פי עקרונות הרפואה הסינית.

•       סדרת "צ'י גונג משיכת חוט המשי":  סדרה של תנועות הזורמות במעגלים, לפי עקרון היין-יאנג. התנועות טובות לשיפור היציבה ולהרפיה.

•       צ'י גונג רפואי – "חמשת הצלילים", על פי שיטת "הדרך הישרה" – סדרה הכוללת חמש תנועות בשילוב נשימות, דמיון מודרך והגיית צלילים מסוימים. לתרגול זה השפעה מיוחדת בפתיחת ערוצי האנרגיה, איזון האיברים הפנימיים, התפתחות רוחנית וריפוי מחלות. כולל מדיטציה לאיזון בין אנרגיות האדם והיקום.

•       צ'י גונג רפואי – "הריפוי המואר" – סדרה מתקדמת המאפשרת למתרגל ליצור קשר עם אנרגיות קוסמיות, פתיחת המסלול הקוסמי הקטן בתוך הגוף, ולפיתוח רמה גבוהה יותר של עצמה פנימית ויכולות מיוחדות.

 

צ'י גונג לגיל השלישי – "חזרה לנעורים"

בשיעורי הצ'י גונג אנו מיישמים עקרונות כגון: תרגול איטי ופשוט, חזרות מרובות, נשימה עמוקה, הרפייה ושקט, מנוחה והרגשה טובה. אופן תרגול זה נותן מענה לצרכים האופייניים של הגיל השלישי. בנוסף לכך, העובדה שהצ'י גונג מבוסס על התיאוריה של הרפואה הסינית המסורתית ושתרגול סדיר ונכון מטפח את הצ'י בגוף ומזרים את הצ'י בערוצי האנרגיה, יוצרת השפעה נוספת ויכולה לעכב את ההידרדרות הפיזית המתרחשת עם השנים.

 

 

טאי צ'י

טאי-צ'י היא אמנות לחימה סינית פנימית ורכה המבוססת על שחרור ותנועה של כל הגוף כיחידה אחת. במערב אנו לרוב מתרגלים טאי צ'י לשם שיפור בריאות הגוף והנפש. מבנה השיעור מבוסס על שיטתו של מאסטר פונג-הא מברקלי, קליפורניה. השיעור מתחיל במדיטציה שמטרתה למלא את "מצברי האנרגיה" בגוף, ממשיך לסדרות אי-ג'ין-ג'ינג, המיועדות למתיחות שרירים וגידים ותורמות בין השאר לבניית העצם. בהמשך השיעור נלמד תנועות מתוך תבנית תנועות טאי צ'י. חזרה על התנועות מאפשרת לגוף לימוד הדרגתי שבסופו ניתן לבצען מתוך תחושת נוחות וזרימה.

 

 

לקבלת מידע נוסף ובכל שאלה נא שילחו מייל לכתובת Qigong.ayala@gmail.com,
או התקשרו לטלפון 050-726-1555

 

 

אודות אילה   

אילה עוסקת בטאי צ'י ובצ'י גונג משנת 1990. בשנת 2002 נסעה לברקלי, קליפורניה ולמדה עם מאסטר Fong Ha במשך שנה טאי צ'י וצ'י גונג. לאחר מכן למדה בקנדה במשך כשנה טאי צ'י עם Danny Lai. בשלוש השנים האחרונות מתמחה בצ'י גונג מיוחד לנשים ומשתלמת בפריז בסדנאותיה של פרופ' Liu Ya Fei.
אילה בוגרת קורס מדריכי הצ'י גונג של בית הספר יצירה, והוסמכה ללמד את שיטת הצ'י גונג של בית הספר יצירה.
אילה בעלת תואר שני בכלכלה ובמנהל עסקים, ועבדה בתחום הפיננסי שנים רבות. כיום עוסקת בעיקר בהוראת טאי צ'י וצ'י גונג, אימון אישי לחיים באמצעות שינוי הרגלי חשיבה, ומטפלת בשיטת אילן לב. בשיטת טיפול זו, המטפל מניע קלות את גופו של המטופל, באופן המאפשר למטופל לרכוש דרך הגוף ידע חדש ועשיר. מטרת הטיפול להסיר מיגבלות וקשיים מוטוריים, מנטליים ותיפקודיים, ולשפר יכולות אנושיות.

 

אילה גרייצר

צ'י גונג וטאי צ'י

050-726-1555

WWW.TAOWAY.CO.IL

WWW.TAICHI-QIGONG.CO.IL

QIGONG.AYALA@GMAIL.COM