עמוד הבית צור קשר בלוג צ'י קונג טאי צ'י פעילויות אודות עמוד הבית צור קשר בלוג צ'י קונג טאי צ'י פעילויות אודותסדנאות טאי צ'י וצ'י קונג עם ז'אן מישל שומה
12-13.11
 

ז'אן מישל שומה, מורה יקר עם איכויות נדירות שאנו לומדים איתו בשנים האחרונות מגיע שוב לישראל. הסדנאות עם ז'אן מישל הן חוויה מיוחדת, ופותחות לנו שוב ושוב עולמות חדשים בחוויה ובהבנה של התרגול.
ז'אן מישל שומה החל ללמוד צ'י קונג בגיל 13 בהדרכת מורה טיבטי שניהל מנזר בצרפת. בהמשך למד טאי צ'י צ'ואן כתלמיד אישי עם Chu King-Hung תלמידו של יאנג שאו ג'ונג ואחד מהיורשים של סגנון יאנג המסורתי. משנות השמונים הוא למד טאי צ'י שינג אי ובה גואה עם su dong chen המורה המפורסם מטאיווואן.
לז'אן מישל רקע אקדמי במדעים, פיזיקה וביולוגיה, וידע רחב ועמוק בהוראה מסורתית של אומניות לחימה סיניות פנימיות וצ'י קונג. ביכולתו להעביר את הרבדים העמוקים של התנועה ואת החיבור שלהם לתיאוריה, ז'אן מישל הוא המורה הטוב ביותר שאני מכיר, ואני ממליץ לכל תלמידי הטאי צ'י והצ'י קונג לבוא ולהתנסות בחוויה של הלימוד איתו.

ז'אן מישל ילמד הפעם יום אחד שמתאים לתלמידי  טאי צ'י שינג אי ובה גואה ויום אחד לתלמידי צ'י קונג וטאי צ'י.

יום ו' 12.11
08:30-11:30
איכות העץ והכוח האלסטי בשינג אי ובטאי צ'י
הנושא העיקרי יהיה "הכוח האלסטי" כפי שניתן ללמוד אותו בשינג אי, הקשריו לאמנות הלחימה של הטאי צ'י ויישומים לחימתיים.

12:00-13:30
יסודות הבה גואה 
לז'אן מישל גישה מעמיקה ותמציתית ללימוד אמנויות הלחימה הפנימיות. שיעור זה יהיה היכרות עם גישתו ללימוד שלושה נושאים:
שלושת העקרונות של הליכה במעגל (תבנית יין של בה גואה)
חילוף יד (תבנית יאנג של בה גואה)
חילוף יד בודד

14:30-16:00  המשך לימוד יסודות בהגואה

*שיעורים אלו מיועדים לתלמידי טאי צ'י ואומנויות לחימה שונות שמעוניינים להעמיק עוד באיכות הזרימה והשינוי של הטאי צ'י, בתרגול האישי ובתרגול בזוגות. חלוקת השעות מיועדת לאפשר לתלמידים שומרי שבת להשתתף בסדנא.
סדנאות אלו גם מצויינות למי שרוצה להכיר את שתי האומנויות האחיות של הטאי צ'י - שינג אי צ'ואן ובה גואה ז'אנג.

יום שבת 13-11
09:00-12:00
איכות העץ בצ'י קונג
בסדנא זו ילמד ז'אן מישל תרגילים חדשים משיטת הגוף הזורם שקשורים למתיחת הגידים ולנשימה דינמית. (סדנא זו מומלצת גם לתלמידי טאי צי ואומנויות לחימה שונות).

13:00-16:00 ששת הצלילים המרפאים
היכרות עם צ'י קונג ששת הצלילים של מאסטר סון סי מיאו. תרגול פשוט ומרגיע שמאפשר היכרות עם עוד גישה של שילוב צלילים בצ'י קונג.

* סדנאות אלו מיועדות לעוסקים בצ'י קונג, ולכל מי שעוסק בתנועה ומודעות ורוצה להכיר גישה עמוקה של התייחסות לאיכויות התנועה. לא נדרש ידע קודם לסדנאות אלו.

הסדנאות יתקיימו בימים שישי ושבת 12-13.11.
ביום שישי הסדנא תתקיים באולם המרכז הקהילתי של שכונת בבלי רחוב טולדנו 6(עד 13:00) ובחצר המרכז הקהילתי. ביום שבת הסדנא תתקיים בבבית העם בכפר חיים.
נא לבוא כחצי שעה לפני תחילת הסדנא להרשמה.
עלות: 700 ש"ח לשני ימי הסדנא. 400 ש"ח ליום אחד. ביום שישי 250 לחלק הראשון ו150 לחלק השני. ביום שבת  200 ש"ח לחצי יום

לפרטים והרשמה ניתן לפנות אלי במייל ohad@qigong.co.il l או בטלפון 077-7672222. נא להודיע מראש על ההגעה לסדנא (עדיף במייל).

ז'אן מישל יעביר סדנאות נוספות בירושלים בנושא קום ניה וותרגול הגוף הזורם. לפרטים ניתן לפנות לד"ר שלמה שיש בטלפון 052-2860126 או באתר www.chikung-medical.com
 

כדי שיהיה אפשר להתרשם עוד מאיכות ההוראה והתנועה של ז'אן מישל, אני מצרף סרטונים מסדנאות קודמות -

הסבר על צורת התנועה של חמשת האלמנטים
 

תרגול הגוף הזורם

 

ארבעת השערים בטאי צ'י